Ogłoszenia duszpasterskie I niedziela Wielkiego Postu (26 lutego 2023 r.).

 1. W środę – 01 marca o godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i czas na osobistą adorację zakończoną nowenną do św. Brata Alberta i modlitwami do św. Józefa z racji I środy miesiąca marca. O godz. 18:00 Msza św. za pośrednictwem św. Józefa. Do koszka przy figurze św. Józefa można składać intencje modlitewne z dobrowolną ofiarą.
 2. W środę – 01 marca o g. 18:00  odbędzie się w naszej parafii Msza św. sprawowana przez Ojca Józefa Witko. Bezpośrednio po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą wstawienniczą o uzdrowienie.   
 3. W sobotę – 04 marca przypada uroczystość św. Kazimierza – Patrona diecezji. W tym dniu będziemy modlić się w intencji naszego Kościoła lokalnego, Jego Pasterzy i wiernych.    
 4. W przyszłą niedzielę – 05 marca podczas Mszy św. o godz. 11:00 poświęcenie książeczek do nabożeństwa dla dzieci klas trzecich wraz z rodzicami w ramach kolejnego etapu przygotowań do przyjęcia I Komunii śwętej. Próba dzieci w kościele w sobotę – 04 marca po Mszy św. o godz. 18:00
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek, I sobota miesiąca. W czwartek po Mszy św. o godz. 18:00 nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu połączone z modlitwą o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, a także koronką pokoju w intencji tych wszystkich, którzy nie doświadczyli miłości Pana Boga. Adoracja dla czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy św. o g. 18:00.  Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi w sobotę po Mszy św. o godz. 07:30 z medytacją i modlitwą różańcową poprowadzoną przez Wojowników Maryi. 
 6. I czwartek miesiąca – 02.03.2023 r. Wspólnota Wojowników Maryi  zaprasza wszystkich chętnych wiernych ze Skarżyska-Kamiennej i okolic na godzinę 23:00 na tzw. „Godzinę Świętą” z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, podczas której rozważać będziemy 24 godziny męki Pana Jezusa na podstawie mistycznych objawień Luisy Piccarrety. 
 7. Droga Krzyżowa w Wielkim Poście w piątki po Mszy św. o g. 7:30 i po południu o g. 17:15. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. 
 8. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o g. 17:15. Zachęcamy parafian do licznego udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu.
 9. Przypominamy, że Bractwo „Bądź dobry jak chleb” im. św. Br. Alberta działające przy naszej parafii zwraca się z prośbą o przekazanie 1,5% podatku dochodowego na cele statutowe Bractwa. Numer KRS wywieszony jest w gablotach przed kościołem. ( KRS 0000823833 ). Informujemy, że podobnie jak w roku ubiegłym będziemy udzielać pomocy przy rozliczaniu PIT-ów. Zapraszamy do kancelarii parafialnej w soboty w godzinach od 10-14. Istnieje możliwość umówienia spotkania w innym dniu. W tym celu prosimy o kontakt telefoniczny pod nr 781-280-306.
 10. Na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii zebraliśmy do puszek 3500 zł. Bóg zapłać. 
 11. W przyszłą niedzielę- 05 marca zbiórka do puszek na misje święte.         
 12. Z prasy katolickiej
 • „Gość Niedzielny”. W dzisiejszym numerze: pierwszy odcinek cyklu rekolekcyjnego, poświęconego uczynkom miłosierdzia względem duszy – o upominaniu grzeszących, oraz kod QR do rozważań Drogi Krzyżowej. 
 • Najnowszy numer – marcowy Miesięcznika „Staś” dla najmłodszych dzieci, a w nim: Droga Krzyżowa, Zwiastowanie Pańskie, gra planszowa – Sportowiec na 102, niedzielne ewangelie, zgadywanki, komiks. 
 •   Najnowszy numer „Małego Gościa” dla dzieci, a w nim o tym, jak Mały Gość zmierza się z Wielkim Postem. 
 • „Ostra Brama nad Kamienną”.
 • Katolicki Dwumiesięcznik Ewangelizacyjny: „Trwajcie w miłości”