Ogłoszenia duszpasterskie II niedziela Wielkiego Postu (05 marca 2023 r.).

 1. W środę – 08 marca o godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i czas na osobistą adorację zakończoną nowenną do św. Brata Alberta. 
 2. Droga Krzyżowa w Wielkim Poście w piątki po Mszy św. o g. 7:30 i po południu o g. 17:15. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. 
 3. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o g. 17:15. Zachęcamy parafian do licznego udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu.
 4. W II piątek miesiąca – 10 marca 2023 r. kolejne spotkanie formacyjne Wojowników Maryi. W tym dniu będziemy gościć w naszej parafii Ks. Biskupa Marka Solarczyka – Ordynariusza naszej diecezji, który o godz. 17:15 poprowadzi Drogę Krzyżową, o godz. 18:00 odprawi Mszę św. i wygłosi Słowo Boże do nas, do Wojowników Maryi, a po Mszy św. weźmie udział w modlitwie różańcowej i w spotkaniu formacyjnym Wojowników Maryi w auli św. Brata Alberta. 
 5. Przypominamy, że Bractwo „Bądź dobry jak chleb” im. św. Br. Alberta działające przy naszej parafii zwraca się z prośbą o przekazanie 1,5% podatku dochodowego na cele statutowe Bractwa. Numer KRS wywieszony jest w gablotach przed kościołem. ( KRS 0000823833 ). Informujemy, że podobnie jak w roku ubiegłym będziemy udzielać pomocy przy rozliczaniu PIT-ów. Zapraszamy do kancelarii parafialnej w soboty w godzinach od 10-14. Istnieje możliwość umówienia spotkania w innym dniu. W tym celu prosimy o kontakt telefoniczny pod nr 781-280-306.
 6. Na pomoc Ukrainie zebraliśmy do puszek 2500 zł. Bóg zapłać. 
 7. W przyszłą niedzielę – 12 marca kolejna taca gospodarcza w naszej parafii. 
 8. W najbliższy wtorek – 07 marca o godz. 18:00 i 19:00 odbędą się spotkania informacyjne w sali numer 52 w Szkole Podstawowej nr 13 odnośnie do Balkonowych Instalacji Fotowoltaicznych. Spotkania będą miały charakter edukacyjno-informacyjny na temat drastycznych wzrostów cen energii oraz sposobu obniżenia rachunków za pomocą balkonowych instalacji fotowoltaicznych. Do państwa dyspozycji będą audytorzy i doradcy energetyczni prezentujący sposoby skorzystania z odnawialnych źródeł energii w celu obniżenia rachunków dla poszczególnych liczników każdego mieszkańca.
 9. Dzisiaj po wszystkich Mszach św.  zbiórka do puszek na misje święte w ramach Dzieło Pomocy – „Ad Gentes”      
 10. Z prasy katolickiej
 • „Gość Niedzielny”. W dzisiejszym numerze polecamy rozmowę o tym, jak rozumieć karę Boską, a także wielkopostną katechezę o uczynku miłosierdzia „nieumiejętnych pouczać.  
 • Miesięcznik „Staś” dla najmłodszych dzieci, a w nim: Droga Krzyżowa, Zwiastowanie Pańskie, gra planszowa – Sportowiec na 102, niedzielne ewangelie, zgadywanki, komiks. 
 •   „Mały Gość” dla dzieci. Mały Gość zmierza się z Wielkim Postem. 
 • „Ostra Brama nad Kamienną”.
 • Katolicki Dwumiesięcznik Ewangelizacyjny: „Trwajcie w miłości”.