Ogłoszenia duszpasterskie: II Niedziela Wielkiego Postu – 28 lutego 2021 r.

  1. W środę- 03 marca o godz. 17:00 adoracja przed Najświętszym Sakramentem zakończona nowenną do św. Brata Alberta.
  2. W czwartek- 04 marca uroczystość Św. Kazimierza- Patrona diecezji. Zachęcamy do modlitwy w intencji naszego Kościoła lokalnego, Jego Pasterzy i wiernych.
  3. Droga Krzyżowa w Wielkim Poście w piątki po Mszy św. o g. 7:30 i po południu o g. 17:15., a Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o g. 17:15.
  4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek po Mszy św. o godz. 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z modlitwą o nowe powołania do stanu kapłańskiego, zakonnego i misyjnego. W piątek po Mszy św. o g. 18:00 adoracja dla czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa. W sobotę po Mszy św. o g. 07:30 modlitwy do Niepokalanego Serca Maryi.
  5. W przyszłą niedzielę- 07 marca zbiórka do puszek w imieniu Caritas Diecezji Radomskiej w ramach ogólnopolskiej akcji: „Jałmużna Wielkopostna – Czas Miłosierdzia”. Celem jest podarowanie seniorom swojego wsparcia, czasu lub modlitwy.
  6. W środę – 10 marca 2021 r. o g. 18:00 odbędzie się w naszej parafii Msza św. z modlitwą o uzdrowienie poprowadzona przez Ojca Józefa Witko. Serdecznie zapraszamy.
  7. Zapraszamy do udziału w darmowych szkoleniach komputerowych w ramach projektu „Zdobądź kwalifikacje ICT”. Szkolenia będą prowadzone stacjonarnie w Auli św. Brata Alberta w grupach 12 osobowych, dwa razy w tygodniu w godzinach wyznaczonych z uczestnikami.  Sprzęt na zajęciach jest zapewniany, i na każdych zajęciach dezynfekowany. Płyn dezynfekcyjny jest dostępny także dla uczestników. Maseczki oraz rękawiczki pozostają w gestii uczestników szkoleń. Materiał szkoleń będzie zawierał moduły: Internetu, obsługi komputera – praca na Pulpicie, rozwiązywania problemów, gdy komputer się zepsuje, bezpieczeństwa w sieci oraz programów biurowych. Łączna liczba godzin szkoleniowych to 120 godzin lekcyjnych. Uczestnik szkoleń otrzymuje książkę oraz materiały szkoleniowe. Warunkiem uczestnictwa jest ukończony 25 rok życia. Wymagane jest także posiadanie maksymalnie średniego wykształcenia od uczestników do 50 roku życia. Powyżej wykształcenie nie jest brane pod uwagę. Zapisy u pani Wandy Garbala ( numer telefonu: +48781280306 ).
  8. Dzisiaj po wszystkich Mszach św. zbiórka do puszek na misje święte- Dzieło Pomocy „Ad Gentes”, który przebiega pod hasłem: „Żyjmy Eucharystią”.
  9. Z prasy katolickiej: „Gość niedzielny” i „Ostra Brama nad Kamienną”.

Może Ci się również spodoba