Ogłoszenia duszpasterskie: II Niedziela Zwykła – 17 stycznia 2021 r.

  1. Od 18 do 25 stycznia – Tydzień Modlitw o jedność chrześcijan.
  2. We wtorek- 19 stycznia przypada dzień Imienin księdza Biskupa Henryka Tomasika. Msza św. w intencji Księdza Biskupa w Katedrze o godz. 18:00.
  3. W sobotę- 23 stycznia o godz. 16:30 odbędzie się spotkanie formacyjne młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania z panią psycholog Jolantą Lisowską i ks. Tomaszem Jurzyńskim w auli św. Brata Alberta.
  4. W niedzielę- 24 stycznia zapraszamy na Mszę św. o g. 11:00 dzieci klas trzecich, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii św. wraz z rodzicami. Po Mszy św. krótka adoracja przed Najświętszym Sakramentem w intencji rodzin połączona z katechezą.
  5. W niedzielę – 24 stycznia o godz. 12:30 zostanie odprawiona Msza św. w naszej parafii w intencji ofiarodawców i słuchaczy Radia Maryja.
  6. Taca gospodarcza w miesiącu styczniu wyniosła 4500 zł.
  7. Do nabycia w naszej parafii „Gość Niedzielny” i „Ostra Brama nad Kamienną”.
  8. Dnia 29 grudnia 2020 roku Chorwację nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. Jego epicentrum znajdowało się niedaleko stolicy kraju – Zagrzebia. Zginęło siedem osób, setki zostało rannych, a tysiące pozbawionych dachu nad głową. Straty materialne opiewają na miliony dolarów. Kilka dni później 6 stycznia 2021 roku doszło w tym regionie do kolejnych wstrząsów. W obliczu tego wydarzenia Caritas Chorwacji zwróciła się do wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o pomoc. Jako Kościół w Polsce – za pośrednictwem Caritas Polska – przekazaliśmy już 100 tys. złotych, jednak potrzeby są zdecydowanie większe. W tej nadzwyczajnej sytuacji niedziela 24 stycznia br. będzie „Dniem solidarności z Chorwacją”. W jego ramach, podczas każdej Mszy Świętej, we wszystkich parafiach będziemy modlić się za poszkodowanych, a przed kościołami przeprowadzimy zbiórkę do puszek na ten cel. Zebrane środki należy wpłacić do Kurii. Zostaną one przekazane do Caritas Polska. Bp Marek Solarczyk.
  9. Do końca stycznia nie będzie Mszy św. o godz. 18:00 z wyjątkiem sobót.
  10. W czwartek- 21 stycznia i w piątek- 22 stycznia Dzień Babci i Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich w naszych osobistych modlitwach. Życzymy Im przede wszystkim łaski zdrowia tak potrzebnego w okresie pandemii koronawirusa, dużo miłości od dzieci i wnuków, życzliwości ludzkiej, silnej wiary i niesamowitej radości w budowaniu pięknych relacji z wnukami.

Może Ci się również spodoba