Ogłoszenia duszpasterskie: IV Niedziela Adwentu – 20 grudnia 2020 r.

 1. Roraty każdego dnia o godz. 06:00 rano. 
 2. We wtorek- 22 grudnia o godz. 17:30 nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem i relikwiami do św. Faustyny z koronką do miłosierdzia Bożego.
 3. W środę- 23 grudnia o godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i czas na osobistą adorację zakończoną nowenną do św. Brata Alberta.
 4. Do chorych z posługą duszpasterską: spowiedzi św. i Komunii św.  udamy się w środę- 23 grudnia od godz. 08:00. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej do wtorku włącznie.
 5. Od poniedziałku do środy włącznie można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania na roratach o godz. 06:00 rano i po południu od godz. 17:30.
 6. Dzisiaj w kaplicy św. Katarzyny można nabyć poświęcone opłatki lub w kancelarii parafialnej. Przypominamy, że ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na ogrzewanie kościoła  i pomieszczeń w budynku katechetycznym. W tygodniu opłatki nabywamy w zakrystii.
 7. W czwartek- 24 grudnia wigilia przed Bożym Narodzeniem. Przypominamy, że wieczerza wigilijna zgodnie z tradycją ma charakter postny. Po roratach złożymy sobie życzenia świąteczne, ale z racji pandemii koronawirusa  bez połamania się opłatkiem.
 8. W wigilię- w czwartek- 24 grudnia kancelaria parafialna jest nieczynna.
 9. W piątek- 25 grudnia uroczystość Bożego Narodzenia. Pasterka zgodnie z tradycją o północy o godz. 24:00. Pozostałe Msze św. jak w każdą niedzielę. Taca z pasterki przeznaczona na Diecezjalny Fundusz Obrony Życia.
 10. W sobotę- 26 grudnia – drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia- Święto  św. Szczepana. Msze św. jak w każdą niedzielę. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 11. W przyszłą niedzielę- 27 grudnia Święto- Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
 12. Taca gospodarcza w miesiącu grudniu wyniosła 4500 zł. Bóg zapłać.
 13. Zachęcamy do nabycia kalendarza parafialnego na 2021 rok.     
 14. Dzisiaj po wszystkich Mszach Świętych, będą zbierane datki do puszek na wsparcie dla chorej Elizki Perkosz, która ma 9 lat i od września zmaga się z chorobą nowotworową. Trwa intensywne leczenie po operacji chirurgicznej, przyjmuje chemię i naświetlania. Polecamy Ją oraz jej rodziców i rodzeństwo naszej  modlitwie i prosimy o wsparcie finansowe płynące.
 15. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” z dodatkiem specjalnym: modlitwy na rozpoczęcie kolacji wigilijnej, „Mały Gość” ze stajenką bożonarodzeniową do samodzielnego złożenia, czasopismo „Miłujcie się” i „Ostra Brama nad Kamienną”. Przyszłotygodniowe wydanie „Gościa Niedzielnego” będzie wydaniem świąteczno-noworocznym ( podwójnym) w cenie 10 zł.

Może Ci się również spodoba