Ogłoszenia Duszpasterskie: Niedziela – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 31 maj 2020 r.

  1. Jutro w poniedziałek- 01 czerwca drugi dzień Zielonych Świąt- Święto N M Panny- Matki Kościoła. Msze św. w naszej świątyni o g. 7:00, 8:00, 9:30 i o 18:00.
  2. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17:30. Serdecznie zapraszamy
  3.  W środę- 03 czerwca o godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, czas na osobistą adorację zakończoną nabożeństwem czerwcowym i nowenną do św. Brata Alberta.
  4. W czwartek- 04 czerwca- Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu pielgrzymka kapłanów do Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek, I sobota miesiąca. W czwartek modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne podczas nabożeństwa czerwcowego. W piątek adoracja dla czcicieli Najświętszego Serca Jezusowego połączona z nabożeństwem czerwcowym. W sobotę modlitwy do Niepokalanego Serca Maryi po Mszy św. o godz. 07:30.
  6. W przyszłą niedzielę-07 czerwca – Uroczystość Trójcy Świętej. Kończy się okres spowiedzi i komunii świętej wielkanocnej- obowiązek  2 i 3 Przykazania kościelnego.
  7. W czwartek- 11 czerwca przypada Uroczystość Bożego Ciała. Po Mszy św. o g. 11:00 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Tradycyjnie prosimy o dekoracje ołtarzy: Ministrantów, Kółka Żywego Różańca, Kolejarzy, Straż Honorową N S J. Za tydzień podamy w ogłoszeniach informację, czy procesja pójdzie tradycyjnie ulicami naszej parafii, czy tylko wokół kościoła.
  8. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” i „Ostra Brama nad Kamienną”.  

Dekret odwołujący dyspensę

L. dz. 423/20 Radom, 29 maja 2020 r.

Dekret odwołania dyspensy

„Kościół żyje dzięki Eucharystii. Ta prawda wyraża nie tylko codzienne doświadczenie wiary, ale zawiera w sobie istotę tajemnicy Kościoła (Ecclesia de Eucharistia, 1) – uczył nas Św. Jan Paweł II. Ofiara eucharystyczna jest bowiem „źródłem i zarazem szczytem całego życia chrześcijańskiego” (LG,11). Tak brzmi niezmienne nauczanie Kościoła.

Uwzględniając aktualne decyzje władz państwowych, stosownie do wskazań Przewodniczącego Konferencji Episkopatu zawartych w Komunikacie z dnia 27 maja 2020 roku – odwołuję dyspensę dotyczącą zwolnienia z obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej niedzielnej i świątecznej.

Udział w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej jest wyrazem naszej wdzięczności wobec Jezusa Chrystusa za całe dzieło zbawienia świata. Jest także wyznaniem naszej wiary i wierności Chrystusowi.

Drodzy Siostry i Bracia! Do uroczystości Trójcy Świętej, do 7 czerwca trwa okres wielkanocnej spowiedzi i Komunii Świętej. Zapraszam do tego ważnego wyznania wiary i wierności Chrystusowi przez wypełnienie obowiązku spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej.

Drodzy Rodzice! Pomóżmy dzieciom i młodzieży w wypełnieniu obowiązku spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej. W tym czasie doświadczenia prawdy mówiącej o tym, że człowiek nie jest wszechmocny, konieczne jest nasze pogłębienie wiary i kontaktu z Chrystusem, który żyje i czeka na każdego z nas.
Niech Pan Bóg błogosławi wszystkim na drodze wyznawania wiary i realizowania odnowy duchowej.

Ks. Marek Fituch Henryk Tomasik
Wicekanclerz Kurii Biskup Radomski

VIII Ogólnopolska Duchowa Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę

Siostry i Bracia Żywego Różańca!

W tym roku naszą ogólnopolską pielgrzymkę na Jasną Górę przeżywać będziemy duchowo. Poprzez Telewizję TRWAM i Radio Maryja łączcie się z nami w swoich domach.

W piątek o godz. 20.20 – Różaniec i o godz. 21.00 Apel Jasnogórski. W sobotę o godz. 13.30 – transmisja Mszy Św. z Kaplicy Cudownego Obrazu, której przewodniczył będzie Ksiądz Arcybiskup Wacław Depo. To może być najliczniejsza pielgrzymka, kiedy przez radio i telewizję połączy się duchowo ponad dwumilionowa rodzina różańcowa w Polsce i za granicą. Bądźcie z nami z Różańcem w ręku.

Ks. Szymon Mucha
Moderator ŻR Diecezji Radomskiej

Może Ci się również spodoba