Ogłoszenia duszpasterskie VI niedziela zwykła (12 lutego 2023 r.).

 1. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek– święto św. Cyryla i Metodego – patronów Europy.
 2. W środę- 15 lutego o godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, czas na osobistą adorację połączoną z nowenną do św. Br. Alberta. 
 3. W czwartek – 16 lutego o godz. 17:45 modlitwy przy relikwiach do św. Jana Pawła II. 
 4. W sobotę – 18.02.2023 r. o godz. 16:30 odbędzie się w Auli św. Brata Alberta spotkanie formacyjne młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania z ks. Tomaszem i z panią psycholog Jolantą Lisowską. 
 5. W przyszłą niedzielę – 19.02.2023 r. o godz. 11:00 na Mszy św. spotkanie dla rodziców i  dzieci pierwszokomunijnych z panią psycholog Jolantą Lisowską w ramach formacji stałej przygotowującej do przyjęcia I Komunii św. Bezpośrednio po Mszy św. adoracja przed Najświętszym Sakramentem dla dzieci klas trzecich wraz z rodzicami.       
 6. Bractwo „Bądź dobry jak chleb” im. św. Brata Alberta zarejestrowane pod nr KRS 0000823833 zwraca się z serdeczną prośbą o przeznaczenie 1% podatku na cele charytatywne realizowane przez Bractwo. Informujemy, że od 15 lutego podobnie jak w roku ubiegłym będziemy udzielać pomocy przy rozliczaniu PIT-ów. Zapraszamy w soboty w godzinach od 10-14. Istnieje możliwość umówienia spotkania w innym dniu. W tym celu prosimy o kontakt telefoniczny pod nr 781-280-306.
 7. Przedstawiamy prośbę ks. biskupa Marka Solarczyka, biskupa radomskiego: „W ostatnich dniach dotarła do nas wiadomość o trzęsieniu ziemi, które miało miejsce na terenie Turcji i Syrii. Odpowiadając na Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, proszę o modlitwę za ofiary i poszkodowanych w tym kataklizmie, a także za tych, którzy z ogromnym poświęceniem pospieszyli im na ratunek. Jednocześnie proszę, aby w niedzielę, tj. 19 lutego, po każdej Mszy Świętej, były zbierane ofiary do puszek na pomoc poszkodowanym. Zebrane środki zostaną przekazane potrzebującym za pośrednictwem Caritas Polska.                                                                     Wasz Biskup Marek”
 8. Z prasy katolickiej
 • „Gość Niedzielny”, a w nim m. in.: dlaczego sanktuarium w Lourdes stało się miejscem szczególnym dla chorych.
 • Najnowszy numer marcowy miesięcznika „Staś” dla najmłodszych dzieci, a w nim: Droga Krzyżowa, Zwiastowanie Pańskie, gra planszowa – Sportowiec na 102, niedzielne ewangelie, zgadywanki, komiks – Powrót bociana. 
 • „Mały Gość” dla dzieci.
 • „Ostra Brama nad Kamienną”.
 • Katolicki Dwumiesięcznik Ewangelizacyjny: „Trwajcie w miłości”