Ogłoszenia duszpasterskie: VI Niedziela Zwykła – 14 lutego 2021 r.

  1. Od dzisiaj do soboty włącznie będzie trwał 54 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest czas przebłagania za pijaństwo i inne grzechy, a także czas podejmowania ofiar w intencji nawrócenia grzeszników.
  2. We wtorek- 16 lutego po Mszy św. o godz. 18:00 modlitwy przy relikwiach św. Jana Pawła II.
  3. W tym tygodniu 17 lutego przypada Środa Popielcowa. Obowiązuje post ścisły, tj. łącznie jakościowy i ilościowy. Prawem o wstrzemięźliwość są związane wszystkie osoby, które ukończyły 14 rok życia, prawem zaś o poście są związane wszystkie osoby pełnoletnie, aż do rozpoczęcia 60 roku życia. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7:00, 8:00, 9:30 i o g. 18:00.W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  4. W środę- 17 lutego  o godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona nowenną do św. Brata Alberta.
  5. W pierwszy piątek Wielkiego Postu- 19 lutego przeżywać będziemy dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich.
  6. Droga Krzyżowa w Wielkim Poście w piątki po Mszy św. o g. 7:30 i po południu o g. 17:15. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.
  7. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o g. 17:15. Zachęcamy parafian do licznego udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu.
  8. W przyszłą sobotę 20 lutego o godz. 16:30 spotkanie w auli św. Brata Alberta z ks. Tomaszem i z panią psycholog Jolantą Lisowską z młodzieżą, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  9. W przyszłą niedzielę- 21 lutego kolejne spotkanie formacyjne rodziców i dzieci klas trzecich, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii św. podczas Mszy św.  o godz. 11:00. Po Mszy św. krótka adoracja przed Najświętszym Sakramentem w intencji dzieci.
  10. Z prasy katolickiej do nabycia w naszej parafii:  „Gość Niedzielny”, „Ostra Brama nad Kamienną”.

Może Ci się również spodoba