Ogłoszenia duszpasterskie VII niedziela zwykła (19 lutego 2023 r.).

 1. Od dzisiaj do soboty włącznie będzie trwał 56 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i inne grzechy, a także czas podejmowania ofiar w intencji nawrócenia grzeszników. 
 2. Rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. 
 3. W tym tygodniu- 22 lutego przypada Środa Popielcowa. Obowiązuje post ścisły, tj. łącznie jakościowy i ilościowy. Prawem o wstrzemięźliwość są związane wszystkie osoby, które ukończyły 14 rok życia, prawem zaś o poście są związane wszystkie osoby pełnoletnie, aż do rozpoczęcia 60 roku życia. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7:00, 8:00, 9:30 i o g. 18:00. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna. 
 1. W środę- 22 lutego o godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, czas na osobistą adorację połączoną z nowenną do św. Br. Alberta i z koronką do miłosierdzia Bożego i modlitwami przy relikwiach św. do św. Siostry Faustyny. 
 2. W sobotę- 25.02.2023 r. o godz. 17:45 modlitwy w intencji kolejarzy i ich rodzin i w intencji wszystkich rodzin naszej parafii za pośrednictwem św. Katarzyny Aleksandryjskiej. 
 3. Droga Krzyżowa w Wielkim Poście w piątki po Mszy św. o g. 7:30 i po południu o g. 17:15. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. 
 4. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o g. 17:15. Zachęcamy parafian do licznego udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu.
 5. W środę- 01 marca o g. 18:00 w naszej parafii odbędzie się Msza św. sprawowana przez Ojca Józefa Witko. Bezpośrednio po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą wstawienniczą o uzdrowienie.      
 6. Caritas radomska, zwraca się z prośbą o przekazanie 1,5% podatku. Pozyskane środki wspierają placówki Caritas, ale też indywidualne osoby, które doświadczają cierpienia i choroby. Więcej informacji niezbędnych do podania w zeznaniu podatkowym, znajdą Państwo na ulotkach i plakatach.
 7. Przypominamy, że Bractwo „Bądź dobry jak chleb” im. św. Br. Alberta działające przy naszej parafii zwraca się z prośbą o przekazanie 1,5% podatku dochodowego na cele statutowe Bractwa. Numer KRS wywieszony jest w gablotach przed kościołem. ( KRS 0000823833 ). Informujemy, że podobnie jak w roku ubiegłym będziemy udzielać pomocy przy rozliczaniu PIT-ów. Zapraszamy w soboty w godzinach od 10-14 do kancelarii parafialnej. Istnieje możliwość umówienia spotkania w innym dniu. W tym celu prosimy o kontakt telefoniczny pod nr 781-280-306.
 8. Taca gospodarcza w lutym wyniosła 7200 zł. Bóg zapłać. 
 9. W przyszłą niedzielę- 26 lutego 2023 r. odbędzie się zbiórka środków finansowych do puszek przed kościołem, które za pośrednictwem Caritas Polska zostaną przeznaczone na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie. 
 10. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej zbieramy ofiary do puszek na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii. Zebrane środki zostaną przekazane potrzebującym za pośrednictwem Caritas Polska.     
 11. Od 24 lutego można zobaczyć w kinach film „Opiekun”. To historia współczesnych bohaterów, w których życie w sposób cudowny wkracza św. Józef. Film produkcji polskiej w której występują znani i znakomici aktorzy. Czas Wielkiego Postu sprzyja niezwykłym przeżyciom duchowym.                                                                
 12. Z prasy katolickiej
 • „Gość Niedzielny”. Wprowadza nas w zaczynający się w najbliższą środę Wielki Post, m. in. artykułami: Skąd wziął się i jaką treść kryje w sobie zwyczaj posypywania głów popiołem oraz jak poszczono w czasach Jezusa.
 • Najnowszy numer – marcowy Miesięcznika „Staś” dla najmłodszych dzieci, a w nim: Droga Krzyżowa, Zwiastowanie Pańskie, gra planszowa- Sportowiec na 102, niedzielne ewangelie, zgadywanki, komiks. 
 •   Najnowszy numer „Małego Gościa” dla dzieci. Mały Gość zmierza się z Wielkim Postem. 
 • „Ostra Brama nad Kamienną”.
 • Katolicki Dwumiesięcznik Ewangelizacyjny: „Trwajcie w miłości”.