Ogłoszenia duszpasterskie: XIV Niedziela zwykła – 5 lipca 2020 r.

  1. W środę-08 lipca o godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, czas na osobistą adorację zakończoną nowenną do św. Brata Alberta.
  2. W sobotę- 11 lipca Święto św. Benedykta Opata- Patrona Europy.
  3. Przypominamy, że do 06 lipca trwają zapisy w parafii Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej dla chętnych, którzy chcieliby wziąć udział w tegorocznym pielgrzymowaniu na Jasną Górę.
  4. Od 10 do 16 października br. organizujemy pielgrzymkę autokarową do Medjugorie. Dokładny program pielgrzymki wywieszony jest w gablotce parafialnej. Koszt pielgrzymki około 1200 zł. Zaliczka w dniu zapisu 400 zł. Więcej informacji można uzyskać także w kancelarii parafialnej.
  5. W przyszłą niedzielę- 12 lipca kolejna taca gospodarcza w naszej parafii.
  6. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, „Ostra Brama nad Kamienną” i „Miłujcie się”.

Warszawa, dnia 26 czerwca 2020 roku 

Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski o przestrzeganie zaleceń sanitarnych w czasie wakacji

Zbliżający się czas wakacji i urlopów może skutkować osłabieniem czujności i determinacji w konsekwentnym stosowaniu środków bezpieczeństwa sanitarnego. Epidemia koronawirusa nie zakończyła się i cały czas jesteśmy narażeni na zakażenie. 

Apeluję więc do wszystkich, aby w poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie swoje oraz innych, przestrzegać wszystkich zaleceń służb sanitarnych. Przypominam, aby podczas nabożeństw – oprócz celebransów – wierni i osoby posługujące zasłaniały usta i nos. Pamiętajmy o stosowaniu innych wskazań, w tym dezynfekcji rąk, czy zachowania bezpiecznego dystansu. 

Proszę kapłanów, aby podczas Mszy Świętej przypominali wiernym o zasadach bezpieczeństwa sanitarnego i sami je rygorystycznie przestrzegali. Przypominam, aby stworzyć wiernym możliwość przyjmowania Komunii Świętej także na rękę. 

Wszystkim życzę udanych wakacji i urlopów. Niech będzie to czas bezpiecznego wypoczynku oraz odzyskiwania sił fizycznych, psychicznych i duchowych. 

Wszystkim z serca błogosławię!

Stanisław Gądecki Arcybiskup Metropolita Poznański Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE)

Może Ci się również spodoba