Ogłoszenia duszpasterskie: XXII Niedziela zwykła – 30 sierpnia 2020 r.

 1. W środę-02 września o godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, czas na osobistą adorację zakończoną nowenną do św. Brata Alberta.
 2. W tym tygodniu w liturgii: w środę– wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego.
 3. Spowiedź św. dla dzieci i młodzieży na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i  katechetycznego w tym tygodniu na Mszach św. o g. 7:00 i 18:00.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek będziemy modlić się po Mszy św. o g. 18:00 w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Adoracja dla czcicieli Najświętszego Serca Jezusowego w piątek po Mszy św. o godz. 18:00. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi w sobotę po Mszy św. o godz. 07:30.
 5. Pierwsza próba dzieci, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii św. wraz z rodzicami we wtorek- 01 września br. po Mszy św. wieczorowej o godz. 18:30.
 6. Spowiedź dzieci pierwszokomunijnych i rodziców w sobotę- 05 września o godz. 09:00.
 7. W niedzielę- 06 września br. o godz. 11:00 odbędzie się I Komunia św. w naszej parafii. Z racji pandemii koronawirusa i bezpieczeństwa naszych dzieci uprzejmie prosimy, aby na Mszy św. o godz. 11:00 byli obecni tylko rodzice i najbliższa rodzina, oraz goście dzieci komunijnych i te osoby, które mają zamówione intencje mszalne. Apelujemy do wszystkich w poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie swoje i innych o przestrzeganie wszystkich zaleceń sanitarnych:  zakładamy maseczki na usta i nos, dezynfekcja rąk i zachowanie bezpiecznego dystansu.
 8. W sobotę-05 września br. o godz. 19:00 spotkanie w auli św. Brata Alberta młodzieży, która w tym roku będzie przygotowywać się do przyjęcia sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami. Spotkanie organizacyjne.  
 9. W Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej odbędzie się:
 10. 8 września pielgrzymka kobiet. Początek o godz. 17:15.
 11. 11 września pielgrzymka ludzi chorych i starszych, której będzie przewodniczył ks. bp ordynariusz Henryk Tomasik. Początek o godz. 10:00.  Szczegółowy program umieszczony jest na plakacie w gablocie.
 12.  W sobotę- 05 września o godz. 19:00 rozpocznie się nowy cykl nauk przedmałżeńskich w Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej.
 13.  Sługa Boży Prymas Stefan Wyszyński napisał: „Miłosierdziem budujemy Kościół Boży”. Te słowa mają przyświecać posłudze charytatywnej w roku 2020. W przyszłą niedzielę- 06 września br. ofiary składane na tacę zostaną przekazane  na cele Caritas Diecezji Radomskiej. 
 14. Dzisiaj o godz. 18:00 w 40 rocznicę podpisania porozumień sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność” w kościele św. Józefa w Skarżysku- Zachodnim odbędzie się uroczysta Msza św. za Ojczyznę.
 15. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, „Ostra Brama nad Kamienną”.

Może Ci się również spodoba