Ogłoszenia duszpasterskie – XXIV Niedziela zwykła – 12.09.2021

 1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek- wspomnienie św. Jana Chryzostoma, we wtorek- święto Podwyższenia Krzyża świętego, w środę-  wspomnienie NM Panny Bolesnej, w czwartek- wspomnienie św. Korneliusza i Cypriana, w sobotę- św. Stanisława Kostki- patrona Polski, dzieci i młodzieży.
 2. W poniedziałek- 13 września br. odbędzie się w Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej pielgrzymka ludzi starszych i chorych, której będzie przewodniczył ks. bp Henryk Tomasik. Rozpoczęcie o godz. 10:00.
 3. W poniedziałek- 13 września po Mszy św. o godz. 18:00 nabożeństwo fatimskie. Serdecznie zapraszamy.
 4. W środę- 15 września o godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i czas na osobistą adorację zakończoną nowenną do św. Brata Alberta.  
 5.   W środę- 15 września o g. 18:00 w naszej parafii odbędzie się Msza św. sprawowana przez Ojca Józefa Witko. Bezpośrednio po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą wstawienniczą o uzdrowienie.        
 6. W czwartek- 16 września br. o godz. 17:45 modlitwy przy relikwiach św. do św. Jana Pawła II. 
 7. W sobotę- 18 września o godz. 16:30 spotkanie formacyjne z ks. Tomaszem    młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w auli św. Brata Alberta.
 8. W niedzielę- 19 września o godz. 09:30 młodzież klas VIII wraz  z rodzicami wręczy uroczyście podczas Mszy św. deklaracje o gotowości przystąpienia do przyjęcia sakramentu bierzmowania w przyszłym roku.
 9. Także w niedzielę- 19 września o godz. 11:00  rodzice dzieci pierwszokomunijnych wręczą uroczyście deklaracje zgłaszającą ich dziecko po przyjęcia Pierwszej Komunii św. w naszej parafii. Bezpośrednio po Mszy św. o godz. 11:00 adoracja przed Najświętszym Sakramentem dla dzieci klas trzecich wraz z rodzicami.
 10.  W niedzielę- 19 września na Mszy św. o godz. 11:00 uroczyste rozpoczęcie nowego roku formacyjnego dla zuchów i harcerzy ze Szczepu Żółto- Czerwony Płomień” działający przy naszej parafii. 
 11.  W niedzielę- 19 września br. o godz. 15:00 odbędzie się o godz. 15:00 Różaniec Męski w parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Skarżysku Kościelnym, podczas którego będziemy modlić się o ustanie pandemii, za nasze rodziny, Ojczyznę i Kościół w Polsce.
 12.  Od poniedziałku przyjmujemy w kancelarii parafialnej na wypominki roczne, półroczne i jednorazowe.
 13.  Do puszek na pomoc ludziom potrzebującym w Afganistanie zebraliśmy 1120 zł., które zostały przekazane Caritas Polska.
 14.  Z prasy katolickiej:      
  •  „Gość Niedzielny”
  • „Mały Gość” dla dzieci, a w nim zaślepka na smartfona lub laptopa.
  •  „Ostra Brama nad Kamienną”.

Może Ci się również spodoba