Ogłoszenia duszpasterskie: XXIV Niedziela zwykła – 13 września 2020 r.

 1. W środę-16 września o godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, czas na osobistą adorację zakończoną modlitwami do św. Jana Pawła II i nowenną do św. Brata Alberta.
 2. W liturgii w tym tygodniu: w poniedziałek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, we wtorek – wspomnienie NMP Bolesnej, w środę – św. Korneliusza i św. Cypriana,  w piątek- Święto św. Stanisława Kostki.
 3. W piątek- 18 września o godz. 17:00 zapraszamy na Mszę św. wszystkie dzieci, młodzież wraz
  z rodzicami, nauczycieli, wychowawców i katechetów na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego 2020/2021 w Dniu Święta św. Stanisława Kostki- patrona dzieci i młodzieży.  Dzieci klas pierwszych będą miały poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych, a także poświęcenie katechizmów dzieciom klas trzecich, aby jak najlepiej przygotować się do I Komunii św. w przyszłym roku.
 4. W przyszłą niedzielę- 20 września br. o godz. 11:00 przeżyjemy w naszej parafii Rocznicę I Komunii św. Spotkanie organizacyjne z ks. Jackiem we wtorek-15 września po Mszy św. wieczorowej o godz. 18:30.
 5. W przyszłą niedzielę- 20 września o godz. 09:30 młodzież klas VIII wraz z rodzicami wręczy podczas Mszy św. uroczyście deklaracje o gotowości przystąpienia do przyjęcia sakramentu bierzmowania w przyszłym roku.
 6. Przypominamy, że Msze św. w naszej parafii w każdą niedzielę o godz. 09:30 dla młodzieży
  i młodzieży bierzmowanej, a o godz. 11:00 Msza św. dla dzieci wraz z rodzicami. Serdecznie zapraszamy.
 7. Przypominamy, że w sobotę- 26 września br. organizujemy wyjazd do parafii pw. św. Mikołaja bpa w Zemborzynie do księdza proboszcza Pawła Wesołowskiego. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 8. W związku z Akcją „Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci- Zostań Patronem Polskich Misjonarzy” trwa w naszej parafii zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego z tyłu plebanii przy drzwiach Caritas parafialnego od poniedziałku do piątku w godz. 09:00- 10:00 i 16:00-17:00. Akcja potrwa do 22 września.
 9.  W środę- 23 września br. o godz. 18:00 będziemy gościć w naszej parafii Ojca Józefa Witko, który będzie przewodniczył Eucharystii, wygłosi do nas Słowo Boże, a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą wstawienniczą o uzdrowienie. Serdecznie zapraszamy.
 10. Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej Kustosze Relikwii Drzewa Krzyża Świętego z Sanktuarium
  i Bazyliki Mniejszej na Świętym Krzyżu zapraszają do udziału w uroczystościach tygodniowego odpustu Podwyższenia Krzyża Świętego w dniach: 12-20 września br. Dokładne informacje na plakacie w gablocie.
 11.  Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18:00 nabożeństwo fatimskie.
 12.  Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy X Tydzień Wychowania pod hasłem: „Budujmy więzi”.
 13.  Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość” i „Ostra Brama nad Kamienną”.

Może Ci się również spodoba