Ogłoszenia duszpasterskie – XXV Niedziela zwykła – 19.09.2021

 1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek- wspomnienie świętych Męczenników Koreańskich, we wtorek- święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty, w czwartek- wspomnienie św. Pio z Pietrelciny.
 2. W środę- 22 września o godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i czas na osobistą adorację zakończoną nowenną do św. Brata Alberta. W tym dniu także modlitwy za pośrednictwem św. Siostry Faustyny z koronką do miłosierdzia Bożego.   
 3. W sobotę- 25 września br. o godz. 17:45 modlitwy przy ołtarzu bocznym św. Katarzyny Aleksandryjskiej  w intencji rodzin naszej parafii i rodzin kolejarskich.
 4. W naszej parafii wznawiamy po raz kolejny bezpłatny kurs komputerowy na poziomie A- podstawowym. Dokładne informacje znajdziemy na plakacie w gablotce przed kościołem.  Zapisy pod numerem telefonu, który umieszczony jest na plakacie.
 5. Od 01 października można oglądać w polskich kinach znakomity film fabularny pt. „Fatima”, opowiadający historię objawień Matki Bożej. Ta hollywoodzka produkcja w opinii wielu jest najlepszą w historii kina ekranizacją wydarzeń fatimskich. Serdecznie zapraszamy do kin.
 6. Dzisiaj  o godz. 15:00 odbędzie się  Różaniec Męski w parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Skarżysku Kościelnym, podczas którego będziemy modlić się o ustanie pandemii, za nasze rodziny, Ojczyznę i Kościół w Polsce.
 7.  W kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki roczne, półroczne i jednorazowe.
 8. Taca gospodarcza w miesiącu wrześniu wyniosła- 5400 zł. Bóg zapłać.
 9. W przyszłą niedzielę- 26 września ofiary składane na tacę są przeznaczone na działalność Caritas Diecezji Radomskiej- „Taca Miłosierdzia”. 
 10.  Z prasy katolickiej:      
  •  „Gość Niedzielny”
  • „Mały Gość” dla dzieci, a w nim zaślepka na smartfona lub laptopa.
  • „Staś”- najnowszy numer październikowy dla najmłodszych dzieci do 10-go roku życia, a w nim znajdziemy ciekawe artykuły: o Różańcu św., o św. Janie Pawle II, poznajemy Biblię, rebusy, zagadki, gra planszowa.
  •  „Ostra Brama nad Kamienną”.

Może Ci się również spodoba