Ogłoszenia duszpasterskie – XXVI Niedziela zwykła – 26.09.2021

 1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek- wspomnienie św. Wincentego a Paulo, we wtorek- wspomnienie św. Wacława, w środę- święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela, Rafała w czwartek- wspomnienie św. Hieronima, w piątek- wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, a w sobotę wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.
 2. W środę- 29 września o godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i czas na osobistą adorację zakończoną nowenną do św. Brata Alberta.                      
 3. W sobotę- 02 października br. o godz. 17:45 pomodlimy się modlitwą koronką pokoju w intencji tych wszystkich, którzy nie doświadczyli w swoim życiu miłości Pana Boga.
 4. W przyszłą niedzielę- 03 października będziemy gościć w naszej wspólnocie ojca Bogusława, Misjonarza Oblata Maryi Niepokalanej ze Świętego Krzyża, który będzie głosił Słowo Boże. Misjonarz podzieli się z nami sprawami związanymi z obecną, aktualną, misyjną posługą Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w krajach misyjnych. Po każdej Eucharystii, przed kościołem będzie rozprowadzał Kalendarze Misyjne na rok 2022. Ofiary złożone przy tej okazji, są przeznaczone na misyjną działalność polskich Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
 5. W tygodniu przypada I piątek, I sobota miesiąca. W piątek o godz. 17:15 będziemy modlić się na różańcu św., który połączymy z adoracją dla czcicieli N S P Jezusa. W sobotę- modlitwy do Niepokalanego Serca Maryi po Mszy św. o g. 07:30.
 6. Nabożeństwa różańcowe od piątku – 01 października o godz. 17:15. Zapraszamy do wspólnej modlitwy: rodziny, młodzież, dzieci.
 7. W sobotę 02 października o godz. 07:30 wyjazd spod kościoła zapisanych uczestników na XIV Pielgrzymkę Rodziny Różańcowej do Wysokiego Koła pod hasłem: „Maryja Matką Niezawodnej Nadziei”. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 8. Przypominamy, że w naszej parafii wznawiamy po raz kolejny bezpłatny kurs komputerowy na poziomie A- podstawowym. Dokładne informacje znajdziemy na plakacie w gablotce przed kościołem. Zapisy pod numerem telefonu, który umieszczony jest na plakacie.
 9. W kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki roczne, półroczne i jednorazowe.
 10.  W piątek- 24 września o godz. 12:00  schola dziecięca „Alberciaki” wzięła udział w uroczystej odsłonie teledysku pt. „Drogą jasną i prostą” w ramach projektu Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej: „Drużyna z Naszego Podwórka”.
 11. Z prasy katolickiej:      
  •  „Gość Niedzielny”
  • „Mały Gość” dla dzieci, a w nim zaślepka na smartfona lub laptopa.
  • „Staś”- najnowszy numer październikowy dla najmłodszych dzieci do 10-go roku życia, a w nim znajdziemy ciekawe artykuły: o Różańcu św., o św. Janie Pawle II, poznajemy Biblię, rebusy, zagadki, gra planszowa.
  •  „Ostra Brama nad Kamienną”.

Może Ci się również spodoba