Ogłoszenia duszpasterskie: XXVI Niedziela zwykła – 27 września 2020 r.

 1. W środę-30 września o godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, czas na osobistą adorację zakończoną nowenną do św. Brata Alberta.
 2. W liturgii w tym tygodniu: w poniedziałek- wspomnienie św. Wacława, we wtorek- Święto Św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, w środę- wspomnienie św. Hieronima, w czwartek- wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w piątek- wspomnienie św. Aniołów Stróżów.
 3. W sobotę 03 października o godz. 08:15 wyjazd spod kościoła zapisanych uczestników na XIII Pielgrzymkę Rodziny Różańcowej do Wysokiego Koła.
 4. Nabożeństwa różańcowe od czwartku- 01 października o godz. 17:15. Zapraszamy do wspólnej modlitwy: rodziny, młodzież, dzieci.
 5. W tygodniu przypada I czwartek, I piątek, I sobota miesiąca. Na różańcu św. o godz. 17:15 będziemy modlić się w czwartek o powołania do służby Bożej, w piątek różaniec św. połączymy z adoracją dla czcicieli N S P Jezusa. W sobotę- modlitwy do Niepokalanego Serca Maryi po Mszy św. o g. 07:30.
 6. Na wypominki roczne, półroczne, jednorazowe przyjmujemy w kancelarii parafialnej lub zakrystii.
 7. 25 września na ekrany kin wchodzi film „Wojtyła. Śledztwo” przygotowany przez hiszpańskich twórców z okazji 100-lecia urodzin św. JP II. Reżyser w oryginalny sposób podchodzi do życia Karola Wojtyły. Film jest niekonwencjonalną, mistyczną opowieścią o jednym z największych tytanów ducha. Gorąco zachęcamy wybranie się do kina.
 8. W przyszłą niedzielę-04 października będziemy gościć w naszej wspólnocie ojca Dawida- Misjonarza Oblata Maryi Niepokalanej ze Świętego Krzyża, który będzie głosił nam Słowo Boże. Misjonarz podzieli się z nami sprawami związanymi z obecną, aktualną, misyjną posługą Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w krajach misyjnych. Po każdej Eucharystii, przed kościołem, będzie rozprowadzał kalendarze misyjne na rok 2021. Ofiary złożone przy tej okazji, są przeznaczone na misyjną działalność.
 9.  Dziękujemy wszystkim parafianom za przekazanie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Dziękuję także Wiesiowi i Stasiowi za poświęcony czas i wykonaną pracę przy składaniu przyniesionego sprzętu w budynku katechetycznym.
 10.  Zachęcamy do nabycia nowego kalendarza parafialnego na 2021 rok w cenie 5 zł.
 11. Dzisiaj po wszystkich Mszach św. Rycerze Kolumba z Szydłowca przed kościołem przeprowadzą zbiórkę na operację serca dla Nikodema Skawińskiego, który ma 2,5 roku, a za sobą już cztery operacje. Czeka go kolejna. Jednak, aby do niej doszło potrzebne jest 800 tysięcy.
 12.  Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość” i „Ostra Brama nad Kamienną”.

Może Ci się również spodoba