Ogłoszenia duszpasterskie – XXVII Niedziela zwykła – 03.10.2021

 1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek- wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, we wtorek- wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej.  Nabożeństwo różańcowe połączone z modlitwą do św. Faustyny  z udziałem jej relikwii świętych,  w czwartek- wspomnienie NM Panny Różańcowej.
 2. W środę nabożeństwo różańcowe połączone z nowenną do św. Brata Alberta z udziałem jego relikwii świętych.
 3. W tym tygodniu  I czwartek miesiąca. Nabożeństwo różańcowe połączone z modlitwami  za kapłanów i nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 4. Nabożeństwa różańcowe o godz. 17:15. Zapraszamy do wspólnej modlitwy: rodziny, młodzież, dzieci.
 5. W kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki roczne, półroczne i jednorazowe.
 6. W sobotę- 09 października br. odbędzie się VI Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Dokładny program pielgrzymki na plakacie w gablotce przed kościołem.
 7. Krajowy Duszpasterz Nauczycieli- ks. biskup Piotr Turzyński oraz Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców Diecezji Radomskiej zaprasza do Sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej w Skarżysku – Kamiennej na Mszę Świętą w intencji nauczycieli 10 października br. o godzinie 18.00. Po Mszy Świętej zostanie dokonany Akt zawierzenia Matce Bożej wszystkich pracowników oświaty.
 8. Diecezjalne Studium Organistowskie w Radomiu ul. B. Prusa 6 w Radomiu, tel. 48 36 56 228 jeszcze przez miesiąc październik przyjmuje kandydatów na kolejny rok nauki 2021/22. Należy zgłosić się w poniedziałek, wtorek lub środę do siedziby Studium lub telefonicznie.
 9. Bractwo „Bądź dobry jak chleb” im. św. Brata Alberta informuje, że od tego roku  jesteśmy już organizacją pożytku publicznego. Jak wiadomo prowadzimy działalność  charytatywną. W związku z tym każdy kto będzie miał życzenie będzie mógł wesprzeć Bractwo  odpisując 1% podatku.
 10.  W środę – 06 października imieniny ks. Artura- proboszcza parafii. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 w intencji solenizanta.
 11.  W przyszłą niedzielę-10 października kolejna taca gospodarcza w naszej parafii.
 12.  W przyszłą niedzielę- 10 października będziemy  przeżywać XXI Dzień Papieski pod hasłem „ Nie lękajcie się”.  Po Mszach św. zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” na stypendia dla młodzieży zdolnej pochodzącej z niezamożnych rodzin.
 13. Zachęcamy do nabycia nowego kalendarza parafialnego na 2022 rok w cenie 5 zł.
 14. Radio Plus Radom rozpoczęło nadawanie  w Skarżysku-Kamiennej na częstotliwości 94,5 FM. Misją naszej rozgłośni jest wspieranie Kościoła radomskiego w dziele ewangelizacji oraz promowanie wartości chrześcijańskich. Radio chce informować o życiu parafii dekanatu skarżyskiego i szydłowieckiego. Program radia obejmuje różne obszary życia człowieka, począwszy od audycji informacyjnych, społecznych, religijnych po publicystykę społeczno-religijną. Właścicielem radia jest Diecezja Radomska.
 15. Dzisiaj gościmy w naszej wspólnocie ojca Bogusława – Misjonarza Oblata Maryi Niepokalanej ze Świętego Krzyża. Po każdej Eucharystii przed kościołem będzie rozprowadzał Kalendarze Misyjne na rok 2022. Ofiary złożone przy tej okazji, są przeznaczone na misyjną działalność polskich Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
 16. Z prasy katolickiej:      
  •  „Gość Niedzielny”
  • „Mały Gość” dla dzieci.
  • „Staś”- numer październikowy dla najmłodszych dzieci do 10-go roku życia,               a w nim znajdziemy ciekawe artykuły: o Różańcu św., o św. Janie Pawle II, poznajemy Biblię, rebusy, zagadki, gra planszowa.
  •  „Ostra Brama nad Kamienną”.

Może Ci się również spodoba