Ogłoszenia duszpasterskie – XXVIII Niedziela zwykła – 03.10.2021 (XXI Dzień Papieski!)

 1. W liturgii w tym tygodniu wspomnienia: w środę- św. Bł. Honorata Koźmińskiego, w piątek- św. Teresy od Jezusa, w sobotę- św. Jadwigi Śląskiej.  
 2. Nabożeństwa różańcowe codziennie  o godz. 17:15.   
 3. Nabożeństwo Fatimskie w środę -13 października o godz. 17:15 na nabożeństwie różańcowym zakończone nowenną do św. Brata Alberta.    
 4. W środę- 13 października spotkanie po Mszy św. o godz. 18:00 Grupy Modlitewnej z ks. Jackiem w Auli św. Jana Pawła II.       
 5. W piątek -15 października będzie obchodzony w Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej Dzień Dziecka Utraconego. O godz. 14:30- Msza św. w intencji rodziców przeżywających śmierć dziecka. O godz. 15:30 modlitwa różańcowa nad Grobem Dziecka Utraconego. 
 6. W sobotę -16 października  nabożeństwo różańcowe połączymy z modlitwami do św. Jana Pawła II z udziałem jego relikwii świętych.
 7. W sobotę- 16 września o godz. 16:30 spotkanie formacyjne w Auli św. Brata Alberta z ks. Tomaszem i panią psycholog  Jolantą Lisowską z młodzieżą w ramach formacji stałej przygotowującej do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 8. W niedzielę- 17 września o godz. 11:00  na Mszy św. kolejne spotkanie dla rodziców i  dzieci pierwszokomunijnych w ramach formacji stałej przygotowującej do przyjęcia I Komunii św. z panią psycholog Jolantą Lisowską. Bezpośrednio po Mszy św. adoracja przed Najświętszym Sakramentem dla dzieci klas trzecich wraz z rodzicami. 
 9. Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II Diecezji Radomskiej pod patronatem Ks. Bpa Marka Solarczyka zaprasza w ramach cyklu spotkań biblijnych „Śladami wielkich postaci Starego Testamentu” na prelekcję multimedialną Ks. dr. Jacka Kucharskiego pt. „Chodźcie, powróćmy do Pana” (Oz 6,1). Prawdziwi i fałszywi prorocy Izraela”  w niedzielę- 17 października 2021 r. w Auli św. Brata Alberta o godz. 19.00.
 10.  Informujemy, że w dniach od 13 do 20 października firma CemEnergy sp. zo.o we współpracy z Centrum Obsługi Inwestora w Skarżysku-Kamiennej organizuje spotkania rekrutacyjne. Dokładne informacje znajdziemy na plakacie w gablotce przed kościołem. 
 11. W dniach od 15 do 21 października br. będzie wyświetlany film: „Wyszyński- zemsta czy przebaczenie” w Kinie „Centrum” w Skarżysku-Kamiennej. Seanse o godz. 18:00 z wyłączeniem środy- 20.10.- kino nieczynne. Ceny biletu: 16 zł.- normalny, 14 zł.- ulgowy, 12 zł.- seniorski. 
 12. Ojciec Bogusław- Misjonarz Oblat Maryi Niepokalanej ze Św. Krzyża z całego serca dziękuje za ofiary w wysokości 3500 zł. zebrane na misyjną działalność.  
 13. W kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki roczne, półroczne i jednorazowe. 
 14. Zachęcamy do nabycia nowego kalendarza parafialnego na 2022 rok w cenie 5 zł. 
 15. Dzisiaj przeżywamy XXI Dzień Papieski pod hasłem „ Nie lękajcie się”. Po Mszach św. zbiórka do puszek  na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” na stypendia dla młodzieży zdolnej pochodzącej z niezamożnych rodzin. 
 16. Z prasy katolickiej:
  •  „Gość Niedzielny”
  • „Mały Gość” dla dzieci.
  • „Ostra Brama nad Kamienną”.

Może Ci się również spodoba