Ogłoszenia duszpasterskie – VII Niedziela Zwykła – 23 lutego 2020

Nasze ogłoszenia z niedzieli 23 lutego 2020 – przepraszamy za opóźnienie w publikacji na naszej stronie.

  1. W naszej parafii trwają katechezy dla dorosłych i młodzieży prowadzone przez wspólnotę neokatechumenalną z Radomia. Dzisiaj o g. 19:00 i w czwartek o g. 18:30 w  auli św. Brata Alberta. Serdecznie zapraszamy. 
  2. Od dzisiaj do soboty włącznie będzie trwał 53 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest czas przebłagania za pijaństwo i czas podejmowania ofiar w intencji nawrócenia grzeszników. 
  3. W tym tygodniu 26 lutego przypada Środa Popielcowa. Obowiązuje post ścisły, tj. łącznie jakościowy i ilościowy. Prawem o wstrzemięźliwość są związane wszystkie osoby, które ukończyły 14 rok życia, prawem zaś o poście są związane wszystkie osoby pełnoletnie, aż do rozpoczęcia 60 roku życia. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7:00, 8:00, 9:30 i o g. 18:00
  4. W środę-26 lutego o godz.17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona nowenną do św. Brata Alberta z ucałowaniem relikwii. 
  5. W pierwszy piątek Wielkiego Postu- 28 lutego przeżywać będziemy dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich.  Modlitwa Zranionego Kościoła. 
  6. W piątek także- 28 lutego o g. 18:00 w parafii franciszkańskiej w Skarżysku-Kamiennej  odbędzie po raz kolejny Młodzieżowy Wieczór Uwielbienia. Eucharystia, multimedialna droga krzyżowa, uwielbienie i agapa. Zapraszamy młodzież z naszej parafii do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. 
  7. W sobotę- 29 lutego o godz. 16:30 spotkanie organizacyjne  w auli św. Brata Alberta dla rodziców młodzieży, która przyjmie w kwietniu w naszej parafii sakrament bierzmowania. 
  8. W dniu 29 lutego w sobotę w parafii Ojców Franciszkanów w Skarżysku-Kamiennej o g. 18:00 odbędzie się Msza św. o Uzdrowienie, którą poprowadzi Ojciec Józef Witko. 
  9. Droga Krzyżowa w Wielkim Poście w piątki po Mszy św. o g. 7:30 i po południu o g. 17:15. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. 
  10. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o g. 17:15. Zachęcamy parafian do licznego udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu. 
  11. Od piątku- 28 lutego w kinach można oglądać piękny film o kulcie Najświętszego Serca Pana Jezusa.  Film „Najświętsze Serce” rozpoczyna się historią objawień, jakich dostąpiła św. Małgorzata Maria Alacoque i dwunastoma obietnicami, jakie złożył Pan Jezus tym, którzy czcić będą Jego Serce. Gorąco zachęcamy, aby wybrać się do kina. Jest także możliwość zorganizowania seansu dla różnych grup działających przy parafii.
  12.  We wtorek- 03 marca 2020 r. o g. 18:00 odbędzie się w naszej parafii Msza św. z modlitwą o uzdrowienie poprowadzona przez Ojca Józefa Witko.
  13. Organizatorzy akcji Piernikowe Love dziękują wszystkim parafianom, którzy wsparli zbiórkę na rehabilitację Kai i Kacpra Pisarków. Zebrano 4340 zł.
  14.  Pan Robert Czarnecki rozprowadza dzisiaj po Mszach św. jabłka na placu przed kościołem. 
  15.  Z prasy katolickiej do nabycia: „Gość Niedzielny” i „Ostra Brama nad Kamienną”. 

Możesz również polubić…