Ogłoszenia duszpasterskie Wniebowstąpienie Pańskie – 21. maja 2023 r.

 1. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17:30
 2. W tym tygodniu w liturgii: w środę– Wspomnienie Wspomożycielki Wiernych,  w piątek– św. Filipa Nereusza. W tym dniu obchodzimy Dzień Matki. 
 3. We wtorek podczas nabożeństwa majowego koronka do miłosierdzia Bożego z modlitwami do św. Siostry Faustyny z racji 22. dnia miesiąca maja. W czwartek podczas nabożeństwa majowego modlitwy do św. Katarzyny Aleksandryjskiej w intencji rodzin kolejarzy i rodzin naszej parafii z racji 25. dnia miesiąca maja. 
 4. W środę- 24 maja o godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, czas na osobistą adorację zakończoną nabożeństwem majowym i nowenną do św. Brata Alberta.     
 5. W sobotę- 27 maja rozpocznie się o godz. 18:00 Mszą św. czuwanie modlitewne przed Zesłaniem Ducha Świętego, które poprowadzi Ojciec Józef Witko. Dokładny program czuwania wywieszony jest w gablotach przed kościołem.  
 6. W sobotę- 27 maja, o godzinie 10.00 w radomskiej Katedrze Ksiądz Biskup Marek Solarczyk udzieli sakramentu święceń w stopniu prezbiteratu 7 diakonom Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu.
 7. W sobotę, 27 maja br. do Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej przybędą w XXV Pielgrzymce Amazonki z województwa świętokrzyskiego i okolic. Program tego spotkania: o godz. 10:30 modlitwa różańcowa, a o 11:00 Msza święta.
 1. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Skarżysku-Kamiennej poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej i rodzinnego domu dziecka. Szczegółowe informacje znajdziemy  piśmie wywieszonym w gablocie przed kościołem. 
 2. Rada Rodziców działająca przy Szkole Podstawowej nr 7 organizuje w przyszłą niedzielę- 28 maja 2023 r. Kiermasz Słodkości. Podczas kiermaszu, zebrane fundusze zostaną przekazane na zakup szafek szkolnych dla uczniów. Część szafek została już zakupiona, ale chcielibyśmy, aby każdy uczeń naszej szkoły mógł korzystać z takich udogodnień. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do zakupu naszych smakołyków, które będą idealnym zwieńczeniem niedzieli.  
 3. Od 19 maja można zobaczyć w polskich kinach film: „Niebo nie może czekać”. Historia Carla Acutisa, który w 2020 roku został ogłoszony błogosławionym, stał się patronem młodzieży i Internetu. Zapraszamy, aby wybrać się rodzinnie do kina, ponieważ przykład Carla Acutisa działa na młodych ludzi. 
 4. Przypominamy o pielgrzymce do Częstochowy w sobotę- 03 czerwca na XI Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca. Koszt pielgrzymki 50 zł. Wyjazd spod naszego kościoła o g. 06:30. Zapisy w kancelarii parafialnej lub zakrystii. Prosimy o wpłatę pieniędzy przy zapisie. Program pielgrzymki wywieszony w gablocie przed kościołem. 
 5. Trwają zapisy w kancelarii parafialnej na  pielgrzymkę autokarową do Medjugorie od 22 września do 01 października 2023 r.
 6. W poniedziałek- 29 maja o godz. 04:00 rano wyjazd harcerzy ze Szczepu Żółto-Czerwony Płomień i Alberciaków do Włoch. 
 7. Z prasy katolickiej
 • „Gość Niedzielny”. A w nim polecamy artykuł o wniebowstąpieniu Pańskim jako nowej formie obecności Jezusa pośród swoich uczniów. Chrystus żyje i działa w Kościele poprzez swojego Ducha. 
 • Najnowszy numer Miesięcznika „Staś” dla najmłodszych dzieci. 
 • Najnowszy numer „Małego Gościa” dla dzieci ze specjalnym dodatkiem: „Patroni Roku 2023”. Przeczytamy o zasłużonych Polakach, którzy swoim zaangażowaniem dla kraju, myśleniem oraz działaniem wyprzedzili epokę. 
 • „Ostra Brama nad Kamienną”.
 •   Katolicki Dwumiesięcznik Ewangelizacyjny „Trwajcie w miłości”.